Прикажувам 1–12 од 40 резултати

Aspen ГИЛЕТ

 • Водоотпорен на дожд
 • Лесен и удобен
 • Мека Insulatex постава која ја задржува топлината и штити од надворешните влијанија
 • 3 џебови
 • Џеб со патент
 • Внатрешен патент со погодно отворање/затворање
 • Приспособување со помош на врвца
 • Дизајниран за удобност на телото
 • Ткаенина екстремно отпорна на вода / ја одбива водата од површината
 • Ткаенини: 100% најлон 40g ; Ткаенина на поставата: 100% најлон 55g; Полнење на ткаенината: Insulatex постава 300g
 • Достапни во црна и темно сина боја.

  Aspen ЈАКНА

 • Водоотпорен на дожд
 • Лесен и удобен
 • Мека Insulatex постава која ја задржува топлината и штити од надворешните влијанија
 • 3 џебови
 • Џеб со патент
 • Внатрешен патент со погодно отворање/затворање
 • Приспособување со помош на врвца
 • Можност за брендирање / располага со принт простор
 • Дизајниран за удобност на телото
 • Ткаенина екстремно отпорна на вода / ја одбива водата од површината
 • Ткаенини: 100% најлон 40g ; Ткаенина на поставата: 100% најлон 55g; Полнење на ткаенината: Insulatex постава 300g
 • Достапни во црна и темно сина боја.

  TYCHEM C

  • Ракавите не се лизгаат дури и при носење на заштитини ракавици
  • Лесни и идеални за користење во фармацевтската и хемиската индустрија, како и во околини со агрохемиски, медицински и нафтени супстанци
  • Антистатички материјал
  • Достапни во светло жолта боја
  • Големини од L до XXL
  • Помага да се намали распространувањето на многу вируси и бактерии кои се предизвикувачи на голем број болести.

  EC EN 1149-1, EN1511 Type 3, EN1512 Type 4, EN13982-1 Type 5, EN13034 Type 6

  TYCHEM F

  • Изработено од лесна и издржлива ткаенина
  • Нуди одлична хемиска заштита од широк спектар на хемикалии, помагајќи да се заштити персоналот од бројни токсични индустриски органски хемикалии, високо концентрирани неоргански хемикалии (дури и под притисок), честички, биочестици, и одредени хемиски агенси.
  • Самолеплив двоен патент за поголема заштита.
  • Зашиени и прелепени шавови.
  • Сива боја
  • M-XXL

  EC EN 1149-1
  EN Тype 2,
  EN 1511 Type 3, EN 1512 Type 4, EN 13982-1 Type 5, EN 13034 Type 6

  TYVEK CLASSIC

  • Антистатична водоотпорна униформа со капуљача
  • Хемиски тестиран
  • Отпорен на азбест и прашина
  • Надворешно сошиени штавови
  • 3 p еластична капуљача
  • Tyvek® патент со преклоп
  • Еластични краеви на ракавите
  • Ергономски дизајн за комплетна слобода во движењето
  • Иновативен дизајн за совршено приспособување на контурите на лицето
  • Изработено со иновативна технологија на шиење
  • Бела боја
  • Големина од M до XXL

  CE EN1149-1, EN 13982-1 Type 5, EN 13034 Type 6

  ВИСОКО ВИДЛИВ ЕЛЕК Band & Brace НА ЗАКОПЧУВАЊЕ СО ПАТЕНТ – ЖОЛТ

 • Лесен и удобен
 • Рефлектирачка лента за зголемема видливост
 • Предно отворање со патент
 • Дизајниран за соодветно наметнување
 • Сертифициран со EN ISO 20471 по 50x перења
 • Сертифицирано од европската комисија
 • Ткаенини: 100% полиестер, цик-цак плетка 125g
 • ВИСОКО ВИДЛИВ ЕЛЕК Band & Brace НА ЗАКОПЧУВАЊЕ СО ПАТЕНТ – ПОРТОКАЛОВ

 • Лесен и удобен
 • Рефлектирачка лента за зголемема видливост
 • Предно отворање со патент
 • Дизајниран за соодветно наметнување
 • Сертифициран со EN ISO 20471 по 50x перења
 • Сертифицирано од европската комисија
 • Во согласност со RIS 3279-TOM 3279 за железничката индустрија (само за портокаловата боја)
 • Ткаенини: 100% полиестер, цик-цак плетка 125g
 • ДВОСТРАН РЕФЛЕКТИРАЧКИ ЕЛЕК

  • Двостран рефлектирачки елек со висока видливост.
  • 4 џебови (2 горни, 2 долни)
  • Штити од ветер и зимски влијанија.
  • Закопчување со патент.
  • Материјал: 100% полиестер на надворешната страна
  • 100% микрофибер на внатрешната страна


  Величини: S - M - L - XL - 2XL – 3XL

  Бои: Сина основа со флуросцентно жолт или флуоросцентно портокалов материјал со висока видливост.

  ЕДНОКРАТНИ НАВЛАКИ ЗА ЧЕВЛИ

  • Еднократни водоотпорни навлаки за чевли.
  • Еластични околу зглобот.
  • 1 кутија / 100 парчиња


  Величини: Стандардна,

  Бои: Бела

  ЕЛЕК Hi-Vis Two Tone

 • Лесен и удобен
 • Рефлектирачка лента
 • Високо видливи бои
 • Затворање со лепенка
 • Комотна големина
 • Сертифициран со EN ISO 20471 по 50x перења
 • Сертифицирано од европската комисија
 • Ткаенини: 100% Полиестер, цик-цак плетка 125 g
 • Достапен во жолто-темно сина и жолто-светло сина боја.

  ЖЕНСКА ПОЛО МАИЦА

  • Женска поло маица со кратки ракави.
  • Крагна со три копчиња со иста боја како на маицата.
  • Струкирана за женствен изглед со краток страничен шлиц.
  • Слим фит.
  • Материјал: 65% полиестер – 35% памук

  Величини: S - M - L - XL - 2XL

  Бои: Небесно сина, индиго сина, црна, портокалова, жолта, црвена, тегет, зелена, песочна боја.


  ЗАШТИТЕН РАКАВ 44-2321

  • Изработено од квалитетна говедска шпалт кожа.
  • Минимална дебелина на кожата 1 мм.
  • Закопчување на горниот дел со лепенка.
  • Ластик околу зглобовите.
  • Сошиено со кевлар.

  EN ISO 11611:2007
  CLASS 2/A1